Tarptautinė vandens diena

Sausio mėnesį progimnazijoje netradiciškai buvo paminėta Tarptautinė vandens diena. Biologijos ir chemijos mokytojos - Ana Griškevičienė ir Anna Tondrik - sausio 30 dieną 7 ir 8 klasių mokiniams organizavo užsiėmimus, kurių metu mokiniai susipažino su vandens savybėmis ir paruošė plakatus apie vandens svarbą žmonėms ir gyvūnams. Per chemijos pamoką 8 klasės mokiniai elektroniniais jutikliais tikrino vandens kokybę. Mokiniai atsinešė įvairius vandens mėginius, pvz., sniego, filtruoto vandens, vandens iš čiaupo ir kt. Mokiniai dirbo su elektroniniais jutikliais ir savarankiškai tikrino vandens kietumą bei vandens pH. Remdamiesi įgytomis žinios mokiniai įvertino vandens kokybę kaip labai gerą (pagal pH), o vandens kietumo lygį pagal amerikietišką skalę [ppm] įvertino kaip minkštą iki vidutinio kietumo.

Anna Barbara Tondrik

Anna Barbara Tondrik