Mes – bičių draugai

Kodėl bitė motinėlė tik du kartus savo gyvenime išskrenda iš avilio? Kokias spalvas atskiria bitės? Kaip bitės perduoda viena kitai informaciją? Atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų 3a klasės mokiniai sužinojo, dalyvaudami mokinių projekte „Mes – bičių draugai“. Jis buvo skirtas Pasaulinei bičių dienai paminėti. Lietuvių kalbos pamokose trečiokai skaitė dalykinius tekstus apie bites, žiūrėjo įvairius edukacinius vaizdo įrašus, rinko informaciją, kuria remdamiesi sukūrė plakatus, išmoko įvairių posakių, mįslių ir skaičiuočių apie bites.

Integruotoje lietuvių kalbos (mokyt. R. Denkovska, O. Rimašienė) ir pasaulio pažinimo pamokoje (mokyt. L. Šulska) mokiniai pristatė savo darbo rezultatą ir pasidžiaugė įgytomis žiniomis. Į pamoką atvykęs svečias – bitininkas Tadeuš – vaizdžiai ir nuotaikingai papasakojo apie savo bitininkystės patirtį, pademonstravo darbo įrankius, suteikė galimybę pasimatuoti bitininko aprangą bei pavaišino šviežiu, kvapniu medumi, o į mokinių klausimus vos spėjo atsakinėti. Atsisveikindamas bitininkas įteikė trečiokams gėlių sėklų mišinį, o jie pažadėjo kuo greičiau jas pasėti. Dėkojame ponui Tadeušui už įdomią pamoką ir dovanas!

Renata Denkovska