Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (Św. Jan Paweł II)

Koncert z okazji Dnia Rodziny w Progimnazjum im. Jana Pawła II

Dnia 5 czerwca w progimnazjum im. Jana Pawła II odbył się niezwykły koncert z okazji Dnia Rodziny, który na długo zapadł w pamięci uczestników oraz widzów. Wydarzenie to zgromadziło dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli, przynosząc mnóstwo radości i wzruszeń.

**Występ pełen emocji i radości**

Koncert, zorganizowany przez klasy 5a i 7b oraz ich wychowawczynie- Nadieżdę Rusiecka oraz Małgorzatę Wasilewską, składał się z różnorodnych części, w tym tańców, śpiewu oraz krótkich scenek teatralnych. Każde dziecko miało swoją rolę do odegrania i wszyscy spisali się znakomicie. Jeden z uczniów podzielił się swoimi wrażeniami mówiąc: „Występ był śmieszny i wesoły. Mojej rodzinie bardzo się podobało.”

**Wzruszające chwile i cenne lekcje**

Występ z okazji Dnia Rodziny był pełen wzruszeń i radości, jak podkreśliły dzieci. „Moja opinia jest bardzo pozytywna. Wszystko było dobrze zorganizowane, a reakcja bliskich była niesamowita. Można by nawet napisać książkę, bo rodzice i dziadkowie byli zachwyceni,” opowiadała jedna z uczennic. Podczas przedstawienia, na twarzach wielu widzów można było zobaczyć łzy wzruszenia, co nadawało dodatkową wartość temu wydarzeniu.

Dla niektórych dzieci przygotowania do koncertu były lekcją odpowiedzialności i współpracy. „Nauczyłam się, jak ważna jest praca zespołowa i dobra organizacja przy przygotowaniach do takiego występu. Największą radość sprawiło mi obserwowanie uśmiechów widzów,” dzieliła się jedna z młodych aktorek.

**Rodzice pełni duma**

Rodzice byli pełni podziwu dla występu swoich dzieci. „Moja opinia o występie z okazji Dnia Rodziny jest bardzo pozytywna. Wszystko bardzo mi się podobało, a rodzice byli bardzo zachwyceni, bo poczuli nostalgię, jak w dawnych czasach,” wspominała jedna z uczennic. Inna dodawała: „Najbardziej wzruszające było dla mnie widzieć, jak mama płakała z radości i jak tata był zachwycony naszym występem.”

**Przygotowania i wnioski**

Przygotowania do koncertu trwały cały miesiąc, co zaowocowało pięknym i dopracowanym występem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły swoje role i uczyły się tekstów, co przyniosło znakomite rezultaty. Przyszykowały też przeróżne podarunki dla swoich bliskich. 7b klasa pod czujnym okiem pani Bożeny Ustjanowskiej napisała piękny i wrażliwy opis mamy. Na lekcji plastyki z panią Jurgitą Krušinskaitė uczniowie wykonali piękne ramki oraz namalowali obraz ojca.

Uczniowie klasy 5a podczas edukacji wykonali śliczne kubeczki dla mam, a podczas lekcji wychowawczej wykonali zabawne pędzelki dla tatusiów. Podczas lekcji plastyki uczniowie przyszykowali kartki z okazji dnia rodziny, które wręczyli wszystkim obecnym na koncercie. Uczniowie klasy 7b częstowali bliskich własnoręcznie upieczonymi ciastkami i babeczkami.

Koncert z okazji Dnia Rodziny w progimnazjum im. Jana Pawła II nie tylko stanowił doskonałą okazję do świętowania i wspólnego spędzania czasu, ale także był cenną lekcją dla wszystkich zaangażowanych. Dzieci nauczyły się, jak ważna jest współpraca i zaangażowanie, a rodzice i dziadkowie mieli okazję do wzruszeń i wspomnień. To wydarzenie na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

:

Earlier news