Apie knygas pasikalbėkime bibliotekoje

Mokydamiesi lietuvių kalbos ir literatūros, kas mėnesį skaitome lietuviškas knygas, taip lavindami vaizduotę, turtindami žodyną. Šį kartą   lietuvių kalbos mokytoja E. Stankevičienė pakvietė mus, 8a, 8c, 8d klasių aštuntokus, į biblioteką pristatyti perskaitytą kūrinį. Šis atsiskaitymo būdas buvo mums naujas ir neįprastas. Gavome užduotį sukurti lankstinukus (lapbook'us), kuriuose turėjo būti pateikta informacija apie autorių, nurodyta veiksmo vieta ir laikas, užuomazga, kulminacija, atomazga, aprašyti pagrindinio veikėjo charakterio bruožai,  suformuluota tema ir pagrindinė mintis, pasirinkta labiausiai patikusi citata, parašyta rekomendacija ir sukurta užduotis, susijusi su perskaityto kūrinio turiniu. Tokį darbą atlikti buvo labai įdomu. Jį atliekant vis kildavo naujų idėjų ir minčių. Buvo smagu pabėgti iš klasės ir bibliotekoje, sėdint ant minkštų sofų, pristatyti savo kūrybinius darbus. Ši pamoka buvo ypatinga – stebėjome ir vertinome savo klasiokų pristatymus. Visi darbai buvo įspūdingi, turiningi ir originalūs. Norėčiau, kad tokių pamokų būtų daugiau.

Savo kūryba dalinamės virtualioje galerijoje. Netrukus mūsų lankstinukų paroda keliaus į Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešąją biblioteką.

E. Kuzma, 8a klasės mokinė