Olimpinės varžybos

Respublikinėje 5-ojoje pagrindinių mokyklų mokinių lenkų kalbos ir literatūros olimpiadoje, kuri vyko Varšuvoje, pirmą kartą organizatorių kvietimu dalyvavo 10-osios lenkų kalbos mini olimpiados Lietuvoje nugalėtojai. Lietuvai atstovavo 5 asmenys, tarp kurių buvo ir mūsų progimnazijos mokinės Kamila Sivicka (lenkų kalbos mokytoja Božena Ustjanovska) ir Lucyna Petkevič (lenkų kalbos mokytojas Stanislav Stankevič). Siekdamos patekti į finalinį etapą Lenkijoje, dalyvės turėjo įveikti du atrankos etapus Lietuvoje, vienas iš kurių vyko Vytauto Didžiojo universitete Vilniuje. Varšuvoje vykusio konkurso metu dalyviai gavo užduotį parašyti esė, atlikti lenkų kalbos testą, pasakyti iš anksto parengtą kalbą viena iš organizatorių pateiktų temų. Užduotys dalyviams atvykusiems iš Lietuvos buvo tokios pat kaip ir dalyviams iš Lenkijos. Nepaisant streso, Varšuvoje ir Konstancine praleistas laikas, susitikimas su rašytoju ir renginio įspūdžiai tapo puikiu startu į sėkmę.

Bożena Ustjanovska

Bożena Ustjanovska