Tarpmokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros projektas „Paskaitykime kartu!“

Dažnai girdėdami, kad šiuolaikiniai mokiniai vis rečiau užmezga draugystę su knyga, mieliau praleisdami laisvalaikį prie kompiuterio arba su telefonu rankose, nutarėme paneigti šį mitą, o nenorinčius skaityti įtikinti, jog knyga gali tapti geriausiu draugu. Lapkričio mėnesį mūsų progimnazijos 6c klasės mokiniai kartu su Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos 6a klasės mokiniais dalyvavo projekte ,,Paskaitykime kartu!” Šios veiklos tikslas buvo ugdyti savarankiško skaitymo įgūdžius, kūrybiškumą, lavinti vaizduotę ir mąstymą. Įgyvendindami šį projektą ugdytiniai, pasidalinę į grupes, pasirinko  knygas iš rekomenduojamosios ir privalomosios literatūros sąrašo 6 klasei.  Per lietuvių literatūros  pamokas šeštokai buvo  supažindinti su įvairiais perskaitytų kūrinių pristatymo būdais - perskaitytos knygos ,,dėžute“, lankstinuku („lapbook‘u“), reklama, vaidinimu,  ir kt.), darbų vertinimo kriterijais.  Pasirinkę labiausiai patikusį metodą, dirbdami grupėse mokiniai paruošė perskaityto kūrinio pristatymą. Baigiantis projektui abiejų mokyklų šeštokai susitiko Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijoje  ir kūrybiškai pristatė perskaitytas knygas, o mokytojos pasidalino gerąja ir vertingąja patirtimi.

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus J. Lelevelio inžinerijos gimnazijos Administracijai bei lietuvių k. ir literatūros mokytojoms Gražinai Pakštaitienei ir Ramunei Cibulskienei už svetingumą ir bendradarbiavimą. Taipogi norime padėkoti mūsų progimnazijos Administracijai už sudarytą galimybę plėsti bendradarbiavimą su partneriais ir atminimo dovanėles visiems dalyviams.

Lietuvių k. ir literatūros mokytojos E. Stankevičienė ir L. Noskienė

E. Stankevičienė ir L. Noskienė