Skaitanti progimnazija!

Dalyvaudami akcijoje „Pertrauka skirta skaitymui“, kurią inicijavo mūsų progimnazijos bibliotekininkės ir lenkų kalbos mokytojai, prisijungėme prie IV-os tarptautinės akcijos organizuotos Gožuvo mieste. Į projektą įsitraukė visa mūsų mokyklos bendruomenė. Spalio 26 dieną skaitančių mokinių buvo galima aptikti kiekviename pastato kampelyje. Skaitė vyresni ir jaunesni, skaitė mokytojai, o direktorės pavaduotoja Sabina Narunec skaitė mokiniams bibliotekoje. Paskaita apie skaitymo vertę tapo „Mažojo princo“ ištraukos apie draugystę įžanga. Ji paskatino diskusijas, kurios buvo tęsiamos lenkų kalbos pamokose. Aštuntų klasių mokiniai pirmokams ir priešmokyklinukams skaitė pasakojimus apie progimnazijos globėjo Šv. Jono Pauliaus II vaikystę, o taip pat apie vaikų pamėgto mažojo Nikola nuotykius. Iš viso akcijoje dalyvavo beveik 1000 mokinių. Tą dieną iš progimnazijos bibliotekos buvo paskolinta 120 knygų (bibliotekininkės Anos Žabelovič džiaugsmui, kitą dieną buvo grąžinta tik 10 iš jų). Tokios akcijos neabejotinai bus tęsiamos ir ateityje, o prie jų prisijungs lietuvių ir anglų kalbų mokytojai, nes knygos buvo skaitomos ne tik lenkų kalba. „Knygų skaitymas yra pats gražiausias žaidimas, kurį sugalvojo žmonija“ – Nobelio premijos laureatės Vislavos Šimborskos žodžiai tapo realūs ir patvirtino, jog skaitymas yra nuostabus nuotykis!

Polonistai