Vilniaus paslapčių beieškant: Katedra

• Paskelbta: 2024-10-03
  • Kategorija: Išvykos

Lankydamiesi naujose erdvėse dažniausiai nesusimąstome, kas slypi po mūsų kojomis. Yra tokių vietų, kuriose šį klausimą tiesiog būtina iškelti. Tarp jų – Vilniaus katedros požemiai.

Rugsėjo 17 dieną 6a klasės mokiniai su auklėtoja nuvyko į sostinės senamiestį. Katedros aikštėje susitikome su gide, kuri palydėjo mus į Katedros požemius, esančius pačioje miesto širdyje. Čia aplankėme 9 kriptas, iš kurių kiekviena turi savą istoriją. Ekskursijos metu apžiūrėjome ekspozicijas, sužinojome nemažai įdomių faktų. Vienas iš jų susijęs su miniatiūriniu sidabriniu angeliuku, rankose laikančiu skydą su Vilniaus katedros kapitulos herbu. Palikę požemius apsilankėme Šv. Kazimiero – Lietuvos globėjo – koplyčioje. Joje apžiūrėjome skulptūras ir klausėmės gidės pasakojimo.  Pasibaigus ekskursijai nuėjome į Bernardinų sodą, kuriame anglų ir lenkų kalbomis užpildėme darbo lapus, kurių dėka apibendrinome išvykos metu gautas žinias. Likusį laiką leidome žaidimų aikštelėje, o grįždami į progimnaziją užsukome į McDonald‘ą.

Tai buvo nuostabi išvyka, praturtinusi mus naujomis žiniomis ir patirtimis.

Aurelija Vilkanec 6a

Aurelija Vilkanec 6a