Kalėdomis kvepiantys vainikai

Floristikos būrelio ugdytiniai, vadovaujami Kristinos Koroliovos, jau ne pirmą kartą varžėsi su Vilniaus lenkiškų ir lietuviškų mokyklų atstovais gražiausios kalėdinės dekoracijos konkurse. Konkurso žiuri, kurią sudarė patyrę floristai ir jo organizatoriai iš Vilniaus etninės kultūros centro, turėjo nelengvą užduotį išrinkti nugalėtojus. Vertinimo kriterijai – kūrybiškumas, tausus medžiagų naudojimas, kompozicijos harmonija ir šventinė nuotaika. Mūsų progimnazijos atstovai puikiai pasirodė ir sulaukė daug gražių pagyrimo žodžių. Tai buvo ne vienintelis konkursas, kuriame dalyvavo mūsų mokiniai. VU Botanikos sode vyko tradicinis floristikos konkursas, kuriame dalyvavo net 80 mokinių iš 32 mokymo įstaigų iš visos Lietuvos. Dalyviai sukūrė ir vertinimo komisijai pristatė 160 darbų, skirtų Adventui ir Kalėdų šventėms. Jais buvo galima pasigėrėti visą savaitę veikusioje parodoje. Pasak Kristinos Koroliovos, kiekvienas konkursas tampa ne tik galimybe išreikšti savo išradingumą ir talentą, bet ir padeda stiprinti ryšius tarp mokyklų bendruomenių, o taip pat semtis įkvėpimo stebint kitų darbus. Tokie ypatingi renginiai patvirtina, kad Kalėdų magija gali suburti komandas bendram darbui, kurio metu gimsta nepamirštamos akimirkos.

Monika Urbanovič

Kristina Koroliova