Gyva istorijos pamoka

Lapkričio 15-16 dienomis mūsų progimnazijoje lankėsi svečiai iš Varšuvoje įsikūrusio Armėnų fondo. Šios organizacijos veikla susijusi su žinių, istorijos ir tradicijų kaupimu ir perdavimu palikuoniams, t. y. Lenkijos armėnų bendruomenei, o taip pat bendradarbiavimu su kitų šalių tautinėmis mažumomis.

5-8 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje, kurios metu sužinojo apie Zadwórze mūšį, dažnai lyginamą su Termopilų mūšiu. Viena iš progimnazijos patalpų virto didžiuliu žemėlapiu, kuriame buvo galima atsekti lenkų ir bolševikų kariuomenių judėjimą bei „sudalyvauti“ mūšyje. Mokiniai sužinojo ne tik apie Zadwórze mūšio svarbą, bet ir apie jo ryšį su Nežinomo kareivio kapu Varšuvoje. Svečių iš Lenkijos dėka mokiniai susipažino su to laikotarpio lenkų kariuomenės ginkluote ir uniforma, kurią galėjo pasimatuoti. Daugelis neatsispyrė norui savo rankose palaikyti tikrą kardą ir lenkų kariuomenės kario šautuvą.

Beata Antonenko

Beata Antonenko