Apie Kalėdų tradicijas ir papročius ,,Medinėje bebrų trobelėje tarp dviejų kūdrų“

• Paskelbta: 2023-12-13
  • Kategorija: Išvykos

Laukdami Kūčių vakaro ir Kalėdų ryto žmonės šiais laikais dažnai susimąsto tik apie išsvajotas dovanas iš Kalėdų senelio, neretai pamiršdami Tikrąjį šios šventės Stebuklą. Prisiminti  gruodžio 24-osios bei gruodžio 25-osios tradicijas ir papročius 6c klasės mokiniai nutarė už mokyklos ribų. Gruodžio 6 dieną šeštokai nuvažiavo į ,,Medinę bebrų trobelę tarp dviejų kūdrų“, kur puošė kalėdinius meduolius, kūrė šventines dekoracijas, gamino kvepiančią arbatą. Mokiniai dalyvavo netradicinėje lietuvių k. ir literatūros pamokoje ,,Kalėdų papročiai ir tradicijos“. Vaikai papasakojo apie jų šeimose puoselėjamas šios šventės tradicijas, išvardijo Kūčių vakaro patiekalus, kalbėjosi apie atleidimą, pasiaukojimą, maldą Piemenėlių mišiose, kūrė linkėjimus. Smagiausioji ekskursijos dalis buvo, be abejo, pasivažinėjimas rogutėmis ir kitos žiemos pramogos!

E. Stankevičienė

E. Stankevičienė