„Žeme mano, gimtine, Lietuva šventoji“. Vladislavas Sirokomlė (1823-1862)

• Paskelbta: 2023-10-16
  • Kategorija: Išvykos

7A ir 7D klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Blaževič, technologijų mokytoja Irena Mikonis ir lenkų kalbos mokytoju Romualdu Narunec įgyvendino integruotą projektą „Žeme mano, gimtine, Lietuva šventoji“, skirtą Vladislavo Sirokomlės 200-osioms gimimo metinėms paminėti. Pamokų ciklo metu mokiniai susipažino su poeto kūryba, skaitė ir analizavo jo kūrinius: „Kas yra tėvynė?“, „Paštininkas“, „Lėlė“, „Lietuviams“. Spalio 12 dieną jie nuvyko į Vladislavo Sirokomlės muziejų, svetingą „kaimo dainiaus“ dvarelį Bareikiškėse. Jau pirmoje muziejaus patalpoje dėmesingi mokiniai išgirdo eiles apie tai, jog pirmiausia verta pažinti savo gimtąjį kraštą: „Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau nei savuoju“. Kitose muziejaus erdvėse septintokai praplėtė žinias apie Sirokomlės gyvenimą ir dalyvavo kaligrafijos pamokoje, kurios metu, kaip XIX amžiuje, rašė plunksna. Poeto darbo kabinete jie skaitė Sirokomlės kūrybą. Aleksandro Sokołowskio (1935 – 2022) eilėraštis „Vladislavo Sirokomlės šulinys“ tapo puikiu pavyzdžiu, liudijančiu „kaimo dainiaus“ kūrybos aktualumą, žadinančiu smalsumą ir įkvepiančiu naujoms kūrybinėms paieškoms.

Apibendrindami projektą jo dalyviai uždegė žvakes ant poeto kapo Rasų kapinėse bei Motinos ir Sūnaus širdies mauzoliejuje.