X-oji lenkų kalbos mini olimpiada

Pasibaigus X-ajai, jubiliejinei, lenkų kalbos mini olimpiadai mūsų progimnazijos mokiniai eilinį kartą gali pasigirti aukščiausiais įvertinimais. Pirmąją vietą užėmė 8b klasės mokinė Kamila Sivicka (mokytoja Božena Ustjanovska), o 8e klasės mokinė Lucyna Petkevič (mokytojas Stanislav Stankevič) užėmė antrąją vietą.

Mini olimpiados nugalėtojai - tai ne tik lenkų kalbos žinovai. Jie yra lenkiško žodžio grožio ir turtingumo ambasadoriai, savo rašto darbais galintys sudominti bei sujaudinti skaitytojus. Pagrindinė šių metų konkurso tema buvo Wisławos Szymborskos kūryba, o rašto darbas tapo neatsiejama diskusijos apie talentus dalimi. Vertinimo komisijos nuomone, laureatės patvirtino puikiai išmanančios literatūrą ir kitus tekstus, o jų darbai buvo be klaidų. Jaunoji karta suvokia lenkų kalbos vertę ir yra pasiruošusi dėti pastangas ją puoselėti ir plėtoti. Mini olimpiada primena, jog mūsų kalba yra vertybė, kurią reikia saugoti, o atsakingas jos vartojimas – menas, ateityje galintis šio prestižinio konkurso dalyviams atverti daugybę durų. Tai patvirtino apdovanojimo ceremonijoje dalyvavę ankstesnių mini olimpiadų nugalėtojai. Reikia pažymėti, kad renginys vyko 20-ame Vilniaus miesto savivaldybės aukšte, taigi galima drąsiai teigti, kad progimnazijos jaunimas taikosi itin aukštai!

Bożena Ustjanovska

Bożena Ustjanovska