Išvyka į Augustavą

• Paskelbta: 2024-06-14
  • Kategorija: Išvykos

Birželio 7 dieną 5a ir 5d klasių mokiniai kartu su mokytojomis Božena Ustjanovska, Nadežda Rusecka ir Malgožata Vasilevska išvyko į kelionę į Augustavą. Laimei, oras mus džiugino, ir pradėjome žvalgytis po Augustavą plaukdami laivu. Grožėjomės vaizdingu kraštovaizdžiu, padarėme daug gražių nuotraukų. Aplankėme Studzieničnos Dievo Motinos sanktuariumą, kur nuostabioje medinėje bažnyčioje sugiedojome mūsų globėjo mėgstamą giesmę „Barka“. Kita kelionės stotelė − Suvalkai, kuriuose aplankėme Marios Konopnickos muziejų. Jame sužinojome apie „Priesaikos“ („Rota“) autorės likimą. Žinoma, skaitėme garsius jos kūrinius, tokius kaip „Joja karan pats karalius“ („A jak poszedł król na wojnę”) ar „Renkant uogas“ („Idziemy na jagody”), o muziejuje pamatėme drąsios, stiprios moters ir didelės patriotės paveikslą. Vaikščiodami Suvalkų gatvėmis sužinojome šio miesto istoriją ir apsilankėme svarbiausiose turistinėse vietose. Maria Konopnicka sukūrė pasaką apie nykštukus, todėl Suvalkuose atsirado Nykštukų takas. Bandėme surasti visus besislepiančius nykštukus!

Grįžtant namo nebuvo laiko nuobodžiauti, nes vyko mokinių paruoštas žinių konkursas. Įspūdžių kupina kelionė artėjo prie pabaigos.

Nadežda Rusecka

Nadežda Rusecka